"It's better to burn out,than to fade away."


Moje kecy

Leader of the Broken Hearts

27. srpna 2013 v 11:24 | Lill

Haf,haf!

11. srpna 2012 v 12:30 | Kyoko
Začíná mě udivovat inteligence a přemýšlení hodně lidí,zde na blogu. Opět sem si projížděla články a opět se narážela na podivnosti.
Všichni píšou o domácích mazlíčcích(aby taky ne, když je to téma, že), ale poslední věty jsou většinou typu: "Nechápu,jak někdo může týrat nevinné zvířátko," nebo, jak může někdo jíst psa a podobně. Shrnu to jednoduše. Vadí jim týrání nevinných zvířátek, ale většina do toho zahrnují zjevně jen psy, kočky a podobné, běžné domácí mazlíčky. Ovšem to, že taková kráva,prase,koza,.. může být pro někoho stejně důležitá jako pro ně pes, je pro ně nepochopitelné.
Pejskové, kočičky trpí, ale taková kráva či prase na jatkách je jen maličkost, aby se mohl někdo nažrat. Ne, nechci tím urážet masožravce, ale prostě je pro mě naprosto nepochopitelné, že psy oplakávají, ale krávy jsou jim u zádě. Navíc oni psi jsou v mnoha zemích na jídelníčku na stejné úrovni jako u nás třeba kuřecí řízek. Všechna zvířata jsou si rovna, ať už je to kočka nebo kráva. Ale vysvětlujte to někomu, kdo vás s tím stejně pošle do háje a ještě dál.
Myslím, že tím bych shrnula to, co mě u většiny článků se*e a mohla se věnovat tématu.

Sama jsem opravdu milovníkem zvířat. Doma vlastním takovou malou zoo, kde se pyšním od ještěrek po psy. A kdybych sem měla dávat fotky všech mých zvířat, tak je to na pět článků a ještě by to bylo málo. A co všechno vlastním?
Deset hadů (2 užovky a zbytek krajty), gekončíka nočního, typické akvárko s rybičkami(nevím všechny druhy), pralesničku, dva psy husky, asi patnáct sekáčů ve sklepě a v garáži, věčně somrující kočky(což je pro někoho, kdo kočky nemá rád smůla, ale jednu začínám mít celkem v oblibě), morče Bruna a nakonec v úplným rohu zahrady, kde máme kameny "na okrasu", se nám sluní zmije, sem tam ještěrky a podobní parchanti.
Ovšem, občas mám fakt sto chutí ta zvířata přerazit, třeba když mi husky žere steely, hází mě po ránu do bazénu, když se k němu nešikovně přichomýtnu a on samou radostí, že mě po dlouhé noci vidí, vyskočí, kočky mi po ránu mňoukaj před barákem, sekáč se z garáže (bůhví jak to dokáže) přesune na můj balkon a já při ranním cigárku utrpím šok při pohledu na promenádujícího se pavouka po zábradlí, a nebo, když se se mnou Brůno pere o seno, skáče v terárku jak magor a vyrušuje mě ze spánku svým kníkáním. I když, mě ta zvířata musí taky milovat..

Vegetariánství je blbost

4. března 2012 v 17:08 | Kyoko
Jo,přesně s touhle větou se setkávám skoro denně.

"Krávy a prasata jsou chovaná pro maso,drůbež taky,ale kdyby zabíjeli psy nebo kočky,tak bych to nejedla a byla bych proti tomu!"
Přesně tohle zaznělo od slečny,se kterou jsem diskutovala o vegetariánství. Taky zaznívaly perly,jako,že jsem blbá,že člověk je všežravec a musím jíst všechno. Že to zabíjení zvířat na jatkách není tak hrozný,jak si všichni myslí a,že je to normální.

Mě by zajímalo,jaký je rozdíl mezi prasetem a psem. Prase je inteligentnější,ale prý to není domácí mazlíček,jako pes. To nevím,kamarádka má dvě prasata a chová je ze stejného důvodu,jako jiní psy,mazlí se s nimi,rozmazluje si je,takže nevidím rozdíl.
Ostatní zřejmě jo. Dejte mi jeden dobrý důvod,proč má být pes chován jako mazlíček,ale prase má jít na jatka. V Asii nebo Číně se psi a kočky normálně jedí,stejně jako u nás třeba kuřata,prasata nebo krávy.

Další věc jsou tkz. druhy vegetariánství. Jakmile je v tom názvu vege,tak je to přírodní,tudíž žádný maso. Upozorňuji,že ryby,kuřecí a cokoliv dalšího maso JE,tudíž nechápu,jak se někdo může zeptat vegetariána: "A to nejíš ani rybí(kuřecí)?"
Prohlašování:"Jsem vegetarián,ale občas si dám řízek,"mi vadí, štve mě to a za tohle bych jim ukopla palice.
Nevěříte,že jsou druhy vegetariánství?
(Zdroj:Wikipedia.org)
Ale ano,jsou.
S veganstvím ale souhlasím a beru ho. Nevím,proč by se mělo pít třeba mléko,příroda určitě ví,proč matky kojí svoje děti,ale,když už jsou děti schopní trávit složitější potravu,kojit přestanou. Upřímně,já mléko nepiju a nikdy nepila,prostě mi nechutná. A? Do teď žádná zlomená kost,nic,co bych údajně měla po nepití mléka mít.
Vejce jsem jedla,jelikož jsem měla možnost je brát od kamarádky,která slepice chovala,ale teď už jsem je nejedla tak rok,protože mi nechutnají a nenasytí mě. Med jsem nejedla nikdy,protože na mě byl moc sladký.
Vegankou jsem se hodlala stát,ale nemohla jsem se za ní prohlašovat,když jsem sem tam jedla vajíčka,to by bylo stejné jako se prohlašovat vegetariánkou a jíst kuřecí maso po večerech.
----
A teď se přesuneme asi k nejdůležitější části článku,aneb moje odpověď na větu : "Člověk by se bez masa nevyvinul!"
Lidské tělo není určeno pro jezení masa. Říkejte si,co chcete,ale není. Teď v bodech:

1,Masožravec,dejme tomu vlk,sežere mršinu i s kůží,kostmi,což následně vyvrhne,ale furt je tam podstata toho,že to do tý huby vůbec strčil.

2,Vlk má krátké zažívací a trávicí ústrojí. To co sní o pár hodin,či minut později zase hned vrátí,v trošku jiné podobě, zpátky matce přírodě. Zatímco člověk má dlouhé zažívací a trávicí ústrojí a někdy jde na záchod až druhý den. A díky větší konzumaci masa dnes je mnohem více nemocí trávicího traktu.

3,Vlk svojí potravu loví,nebo najde,ovšem nějaké úsilí ho to stojí,navíc někdy ani sám nepřežije,když je zvíře na smečku moc silné. Je to prostě souboj,ale u člověka ne. Tady se prostě chovají zvířata na to,aby se mohli zabít. Nikdo se nemusí o nic starat,protože zvíře prostě usmrtí tím,co je zrovna po ruce,buď klasickým nožem,nebo elektrickým proudem,někdy i velkým klackem. Tohle není nic.

4,Všimněte si i zubů u vlka a člověka. Nevykoumala jsem,že by člověk měl velké,ostré tesáky na trhání potravy a žádné stoličky na to,aby mohl maso jen tak zhltnout. Lidský chrup je velmi podobný chrupu býložravců,je způsobeno k přežvykování rostlinné stravy,ne k hltání masa.

Shrneme to. Lidské tělo sice je schopné strávit maso,ale to neznamená,že ho potřebuje a jíst ho musí. Stejně tak dokáže strávit třeba karton a ten asi taky nedlabete po večerech při filmu,ne?
Lidský trávicí trakt je dlouhý a nepřizpůsobený k jezení masa,stejně jako chrup. Obojí je přizpůsobeno rostlinné stravě.
A bílkoviny? Bílkoviny se ve skutečnosti skládají z aminokyselin,ale tělo nedokáže vyrobit 9 asi z 20 aminokyselin. Tyto aminokyseliny se proto musí nacházet v potravě,kterou člověk sní. A které potraviny tyto aminokyseliny obsahují? Věsmes všechna zelenina,luštěniny,obiloviny,semena a ořechy. I v sójových výrobcích bílkoviny jsou a v sójovém mase jich je dokonce víc,než v normální mase.

Doufám,že jsem vám otevřela oči,nebo aspoň upravila váš pohled na maso a lidské tělo. A poslední věta? Lidské tělo se nevyvinulo jezením masa,to lidská společnost.

Tolerance?

25. února 2012 v 10:53 | Kyoko
Podle mě je docela dost věcí,co nás ve škole neučili a ani nenaučí. Jedna z nich je právě tolerance,co já pamatuju,kantorům bylo jedno,jestli se někdo někomu posmívá nebo ho odsuzuje. A to je špatně. Děti by měli být vedené k toleranci,ne k tomu,aby někoho odsuzovali kvůli postavě,vzhledu,orientaci,vyznání,.. Jasně,že pár kantorů je třeba napomenou,ale to prostě nestačí. Měli by být k toleranci vedeni rodiči,i školou.
Pamatuju si,jak se kamarád na základce přiznal,že je gay. Myslela jsem,že vezmu devítku a celou třídu vystřílím. Kromě mě a jedné kámošky se s ním nikdo nebavil,byl terčem posměchu,dělali mu naschvály. Ani nechci vědět,jak se musel cítit.Učitelky to viděly,byly svědkyněmi většiny útoků a posměšků vůči němu,a co udělaly? Hovno. Nesnáším homofoby,ale to odbíhám.

Další věc je prosazování vlastních názorů.
Děti pod patnáct let prostě nikdo neposlouchá,jejich názory nejsou objektivní,nemají rozum. Přesně tohle probleskne každému člověku,kterému se snaží dítě pod patnáctku něco vysvětlit nebo jen říct. Teď už jsou možná předměty,kde se děti učí rozmluvit a prosazovat svůj názor,ale my to tak neměli. Hrozně mi vadí,že děti neposlouchají,mnohdy jsou děti pod patnáctku chytřejší než ti starší.

Na tohle téma jsem si hodněkrát v článcích přečetla,že nás neučili milovat. Vážení,milovat toho druhého se musíte naučit sami,na to je předmět k ničemu.
Ano,taky jsem nikdy nechápala,na co mi budou rovnice,zlomky,zkrácené počítání atd. v životě,ale vezměte si,když někdo chce být matikář,fyzikář,atd.,musí to znát. Stejně tak je nebude zajímat dějepis nebo přírodopis. Musíte brát ohledy na druhé a určitě vám neuškodí se naučit něco nového.Vždycky se vám bude hodit zkrácené počty,když budete chtít něco rychle vypočítat a nebudete mít kalkulačku.

Škola má své klady i zápory,ale buďme za ni rádi. V jiných zemích do školy chodí jen ti,kteří si to můžou dovolit. Neumí číst,ani psát nebo počítat. My ano,ale pořád si stěžujeme,jaká je to nuda. Nestěžujme si pořád a buďme rádi za to,co máme.

Pohledy studený

5. února 2012 v 13:54 | Kyoko
Opět jsem si dala na čas,článek na TT píšu až v neděli,ale co,pořád lepší něco,než-li nic,no ne?

A je to tu

21. ledna 2012 v 17:38 | Kyoko
Ano,ano a jste v hajzlu,protože Kyoko se rozhodla překopat bývalý článek na TT,jelikož jí pomalu,ale jistě rupá cévka. A z čeho? Z vlády,z Ameriky,z celýho tohohle zasranýho systému.
--

Určitě jste si všimli,co se za posledních dnů událo. Amerika si prostě postavila hlavu a šla na to. Zabránění pirátství na internetu a krádeže z internetu. Krádež z internetu,co to vlastně může být. Řeknu to takhle,je to stahování filmů,obrázků,písniček,všeho. Kdyby se prostě stalo,že by nikdo nesměl mít nikde kradený soubor,z blogů by vymizela drtivá většina obrázků a muselo by prostě zmiznout vše,co není vaše.
--
Americká vláda se snaží zničit internet. A proč? Na internetu se můžete volně informovat o všem,můžete si psát s lidmi se stejnými názory a podobně a to je podle vlády špatně. A proč by vlastně nebylo? Kdyby lidi otevřeli oči,bylo by povstání. Proti korupci,proti vládě. A bylo by to v prdeli,pro ně. O tyhle věci se zajímám dost dlouho,takže vím o čem mluvím. S cenzurou internetu to není nic jiného než přiblížení k totalitě. V médiích vám ukážou jen to,co dovolí ti nahoře. Hlavně,že oni se koupou v penězích,protože pod sebou mají stádo ovcí,který je bude živit dál a dál. My dřeme od rána do noci a stejně z toho máme hovno. Stejně všechny prachy jdou na nájem,elektriku,děti,jídlo,oblečení,.. a co nám zbyde? Hovno. Nic. A když jo,jde to do prasátka,na horší časy.
Horší časy,můžou ještě být? Bohužel jo. S touhle zasranou vládou jo. A stejně si tam všichni hrajou na nevinný. Jděte do prdele.
--

Cesta za lepším životem

3. ledna 2012 v 20:00

Pro napsání článku jsem si nechala den na to,abych se podívala co pod tímto tématem napíší ostatní. Většinou je tam emigrace,odjezd na prázdniny do zahraničí,přechod na jinou školu a smrt. O tom,co chci psát já nenapsal nikdo. Nevím jestli se toho lidi bojí,nebo jim to nepřijde důležité,nebo je to prostě nenapadlo.
Každopádně,tento článek se bude týkat všech z nás,ať už z Česka nebo Afriky. Je jasný,že se najde i kritika,beru jí,ale jen pod podmínkou,že bude mít hlavu a patu.
:)

Tolerance

15. února 2011 v 10:22
Tolerance z tohoto světa pomalu ale jistě mizí. Že ne? Tak to shrneme.

Homosexualita.
Jasně,všichni jí tolerujeme,proč o ní píšu. Tak to bohužel není. Na netu dotyčný toleruje vše,co by se mělo tolerovat,ale ve skutečnosti je to jinak. Když si to tak vezmu,líp vycházím s homosexuálně orientovanými lidmi. Ani nevím proč. Jediné,co mě opravdu mrzí je přístup k nim. Hnusný narážky,urážky,vysmívání,vyřazování ze společnosti. A proč to kurva tak je? Protože jsou jiní,nic víc. Homosexualita není proti přírodě a když se dotyčný fakt nechová jak trotl,nevidím důvod proč ho odsuzovat.

Náboženství.
Už několikrát jsem se setkala s tím,že jsem náhodně mluvila s člověkem,který byl pobožný. A když mi to řekl,byla to spíš vsuvka a další věc,kterou jsem o něm věděla,dál jsem to neřešila. Podle mě by to tak mělo být všude. Pokud není pobožný člověk fanatický a nevnucuje nám svou víru,opět nevidím důvod ho odsuzovat. Při normálním hovoru si sotva všimnete,že je dotyčný křesťan nebo buddhista (pokud se tak neobléká,..).

Styly,vzhled.
Přesně tohle je nejčastější důvod odsuzování. Dost rozšířené je to třeba na školách. Spolužačky budou barbie a ty jediná gothic. A důvod urážek je na světě.
Tlustý nebo hubený,záleží na tom snad? Podle mě ne. Záleží na tom jak se dotyčný chová,ne jak vypadá,kolik měří,váží nebo kolik má cm přes pas.

Samozřejmě je toho víc,než jsem vypsala,ale vypisovat všechny důvody by mi zabralo minimálně celou noc. Spíš jen doufám,že tolerance se zas vrátí. Kolikrát mám chuť dát dělo někomu,kdo odsuzuje ostatní,právě kvůli tomuhle,nepopírám,že jsem to už několikrát neudělala.
 
 

Reklama
Reklama