"It's better to burn out,than to fade away."


Haf,haf!

11. srpna 2012 v 12:30 | Kyoko |  Moje kecy
Začíná mě udivovat inteligence a přemýšlení hodně lidí,zde na blogu. Opět sem si projížděla články a opět se narážela na podivnosti.
Všichni píšou o domácích mazlíčcích(aby taky ne, když je to téma, že), ale poslední věty jsou většinou typu: "Nechápu,jak někdo může týrat nevinné zvířátko," nebo, jak může někdo jíst psa a podobně. Shrnu to jednoduše. Vadí jim týrání nevinných zvířátek, ale většina do toho zahrnují zjevně jen psy, kočky a podobné, běžné domácí mazlíčky. Ovšem to, že taková kráva,prase,koza,.. může být pro někoho stejně důležitá jako pro ně pes, je pro ně nepochopitelné.
Pejskové, kočičky trpí, ale taková kráva či prase na jatkách je jen maličkost, aby se mohl někdo nažrat. Ne, nechci tím urážet masožravce, ale prostě je pro mě naprosto nepochopitelné, že psy oplakávají, ale krávy jsou jim u zádě. Navíc oni psi jsou v mnoha zemích na jídelníčku na stejné úrovni jako u nás třeba kuřecí řízek. Všechna zvířata jsou si rovna, ať už je to kočka nebo kráva. Ale vysvětlujte to někomu, kdo vás s tím stejně pošle do háje a ještě dál.
Myslím, že tím bych shrnula to, co mě u většiny článků se*e a mohla se věnovat tématu.

Sama jsem opravdu milovníkem zvířat. Doma vlastním takovou malou zoo, kde se pyšním od ještěrek po psy. A kdybych sem měla dávat fotky všech mých zvířat, tak je to na pět článků a ještě by to bylo málo. A co všechno vlastním?
Deset hadů (2 užovky a zbytek krajty), gekončíka nočního, typické akvárko s rybičkami(nevím všechny druhy), pralesničku, dva psy husky, asi patnáct sekáčů ve sklepě a v garáži, věčně somrující kočky(což je pro někoho, kdo kočky nemá rád smůla, ale jednu začínám mít celkem v oblibě), morče Bruna a nakonec v úplným rohu zahrady, kde máme kameny "na okrasu", se nám sluní zmije, sem tam ještěrky a podobní parchanti.
Ovšem, občas mám fakt sto chutí ta zvířata přerazit, třeba když mi husky žere steely, hází mě po ránu do bazénu, když se k němu nešikovně přichomýtnu a on samou radostí, že mě po dlouhé noci vidí, vyskočí, kočky mi po ránu mňoukaj před barákem, sekáč se z garáže (bůhví jak to dokáže) přesune na můj balkon a já při ranním cigárku utrpím šok při pohledu na promenádujícího se pavouka po zábradlí, a nebo, když se se mnou Brůno pere o seno, skáče v terárku jak magor a vyrušuje mě ze spánku svým kníkáním. I když, mě ta zvířata musí taky milovat..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domush Domush | Web | 11. srpna 2012 v 12:57 | Reagovat

Tak tohle je nejlepší článek jaký jsem u téma týdne četla :) všechno jsi perfektně vystihla :) jinak jsem se docela zasmála jak jsi popisovala tu tvoji menší zoo :DD

2 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 11. srpna 2012 v 15:41 | Reagovat

Také se vždycky podivuji... Narazila jsem na stránky, kde se pubertální děvčata snaží spasit svět a bojují proti týrání zvířat... Ale každá ve svém profilu uvádí: "Maso jím, ale jen 1x týdně."

Já osobně jsem přestala maso jíst už na základce. Letos to bylo 6 let, pokud se nepletu. Nechybí mi to a můžu pak s čistým svědomím vykřikovat, že nechápu týrání zvířat, a že je to hnus.

Ještě musím úplně vychytat kosmetiku, která je na zvířatech testovaná (oni taky všude píšou něco jinýho)...

3 Kici Kici | Web | 12. srpna 2012 v 9:58 | Reagovat

jestli to je na téma týdne tak je to moc hezký!! Hezky píšeš ty články jako srozumitelně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama