"It's better to burn out,than to fade away."Komentáře

1 Lucky* Lucky* | Web | 10. března 2012 v 10:30 | Reagovat

Vegetariánství není blbost. Já jsem skoro vegetariánka, ze dvou důvodů - nenávidím týrání zvířat a navíc mi maso ani moc nechutná. Ale holt ho musím občas trochu sníst, protože rodiče by mi jinak nedali pokoj.
Jednou jsem se přela se svojí kámoškou, jestli vegetariáni jedí ryby, nebo ne. Ona tvrdila že jo a já že ne. Tak nějak jsem nepochopila její myšlenkové pochody, protože ryby jsou taky zvířata a jejich maso je maso, jako každé jiné. A teď vidím, že jsme vlastně měly pravdu obě. Ale stejně mi moc nedává smysl, když vegetarián jí ryby.
A obdivuju vegany, protože já bych neměla tak silnou vůli, abych něco takového dokázala, protože z mléka je spousta výrobků a některých z nich bych se asi vzdát nedokázala.

2 blbablabla blbablabla | 23. srpna 2014 v 23:58 | Reagovat

Rozdíl mezi psem a prasetem je takový, že prase je už stovky let šlechtěné pro jídlo. Dnešní prase domácí by prostě v přírodě nepřežilo. Myslím, že tohle je dostatečný důkaz toho, že dnes prase domácí a celá řada jiných druhů zvířat je skutečně určená jen pro konzumaci. Z jiného důvodu než k jídlu by nemělo smysl ono prase domácí a další zvířata vůbec chovat.  Psa a kočku naše civilizace (až na výjimky) v posledních stovkách/tisících let nejedla a nikdy je nešlechtila přímo k jídlu.

3 Jméno Jméno | 19. září 2014 v 16:15 | Reagovat

a) Jestli ti někdo říkal, že když nebudeš pít mlíko, tak se ti rozpadnou kosti, tak je to lež. Mléko podporuje růst a zpevňuje kosti samozřejmě proto, že je tam vápník. Takže vápník můžeš získávat i někde jinde. I kdyby jsi měla nedostatek vápníků, nemusí to nutně znamenat, že si každou chvíli zlomíš kost.
b) A s aminokyselinama nemáš úplnou pravdu. Ano aminokyseliny opravdu jsou např. v sóje, ale ty v mase jsou kvalitnější.
c) Člověk je  chytřejší než vlk možná právě proto, aby zjistil, že je výhodnější zvířata chovat, než je lovit.
d)Ano, v naší kultuře není zvykem, aby bylo prase mazlíčkem tak jako pes. Prostě u nás se psi a kočky normálně nejí. I když na zvyky taky seru.
e)Když kráva nemá žádná telata, nebo má mlíka přebytek, tak bys to mlíko lila do hajzlu, než abys ho dala lidem k pití ?
Říkej si co chceš, ale ať si každej jí co che on sám. Jestli máte pravdu, to prověří čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.