"It's better to burn out,than to fade away."


Březen 2012

Vegetariánství je blbost

4. března 2012 v 17:08 | Kyoko |  Moje kecy
Jo,přesně s touhle větou se setkávám skoro denně.

"Krávy a prasata jsou chovaná pro maso,drůbež taky,ale kdyby zabíjeli psy nebo kočky,tak bych to nejedla a byla bych proti tomu!"
Přesně tohle zaznělo od slečny,se kterou jsem diskutovala o vegetariánství. Taky zaznívaly perly,jako,že jsem blbá,že člověk je všežravec a musím jíst všechno. Že to zabíjení zvířat na jatkách není tak hrozný,jak si všichni myslí a,že je to normální.

Mě by zajímalo,jaký je rozdíl mezi prasetem a psem. Prase je inteligentnější,ale prý to není domácí mazlíček,jako pes. To nevím,kamarádka má dvě prasata a chová je ze stejného důvodu,jako jiní psy,mazlí se s nimi,rozmazluje si je,takže nevidím rozdíl.
Ostatní zřejmě jo. Dejte mi jeden dobrý důvod,proč má být pes chován jako mazlíček,ale prase má jít na jatka. V Asii nebo Číně se psi a kočky normálně jedí,stejně jako u nás třeba kuřata,prasata nebo krávy.

Další věc jsou tkz. druhy vegetariánství. Jakmile je v tom názvu vege,tak je to přírodní,tudíž žádný maso. Upozorňuji,že ryby,kuřecí a cokoliv dalšího maso JE,tudíž nechápu,jak se někdo může zeptat vegetariána: "A to nejíš ani rybí(kuřecí)?"
Prohlašování:"Jsem vegetarián,ale občas si dám řízek,"mi vadí, štve mě to a za tohle bych jim ukopla palice.
Nevěříte,že jsou druhy vegetariánství?
(Zdroj:Wikipedia.org)
Ale ano,jsou.
S veganstvím ale souhlasím a beru ho. Nevím,proč by se mělo pít třeba mléko,příroda určitě ví,proč matky kojí svoje děti,ale,když už jsou děti schopní trávit složitější potravu,kojit přestanou. Upřímně,já mléko nepiju a nikdy nepila,prostě mi nechutná. A? Do teď žádná zlomená kost,nic,co bych údajně měla po nepití mléka mít.
Vejce jsem jedla,jelikož jsem měla možnost je brát od kamarádky,která slepice chovala,ale teď už jsem je nejedla tak rok,protože mi nechutnají a nenasytí mě. Med jsem nejedla nikdy,protože na mě byl moc sladký.
Vegankou jsem se hodlala stát,ale nemohla jsem se za ní prohlašovat,když jsem sem tam jedla vajíčka,to by bylo stejné jako se prohlašovat vegetariánkou a jíst kuřecí maso po večerech.
----
A teď se přesuneme asi k nejdůležitější části článku,aneb moje odpověď na větu : "Člověk by se bez masa nevyvinul!"
Lidské tělo není určeno pro jezení masa. Říkejte si,co chcete,ale není. Teď v bodech:

1,Masožravec,dejme tomu vlk,sežere mršinu i s kůží,kostmi,což následně vyvrhne,ale furt je tam podstata toho,že to do tý huby vůbec strčil.

2,Vlk má krátké zažívací a trávicí ústrojí. To co sní o pár hodin,či minut později zase hned vrátí,v trošku jiné podobě, zpátky matce přírodě. Zatímco člověk má dlouhé zažívací a trávicí ústrojí a někdy jde na záchod až druhý den. A díky větší konzumaci masa dnes je mnohem více nemocí trávicího traktu.

3,Vlk svojí potravu loví,nebo najde,ovšem nějaké úsilí ho to stojí,navíc někdy ani sám nepřežije,když je zvíře na smečku moc silné. Je to prostě souboj,ale u člověka ne. Tady se prostě chovají zvířata na to,aby se mohli zabít. Nikdo se nemusí o nic starat,protože zvíře prostě usmrtí tím,co je zrovna po ruce,buď klasickým nožem,nebo elektrickým proudem,někdy i velkým klackem. Tohle není nic.

4,Všimněte si i zubů u vlka a člověka. Nevykoumala jsem,že by člověk měl velké,ostré tesáky na trhání potravy a žádné stoličky na to,aby mohl maso jen tak zhltnout. Lidský chrup je velmi podobný chrupu býložravců,je způsobeno k přežvykování rostlinné stravy,ne k hltání masa.

Shrneme to. Lidské tělo sice je schopné strávit maso,ale to neznamená,že ho potřebuje a jíst ho musí. Stejně tak dokáže strávit třeba karton a ten asi taky nedlabete po večerech při filmu,ne?
Lidský trávicí trakt je dlouhý a nepřizpůsobený k jezení masa,stejně jako chrup. Obojí je přizpůsobeno rostlinné stravě.
A bílkoviny? Bílkoviny se ve skutečnosti skládají z aminokyselin,ale tělo nedokáže vyrobit 9 asi z 20 aminokyselin. Tyto aminokyseliny se proto musí nacházet v potravě,kterou člověk sní. A které potraviny tyto aminokyseliny obsahují? Věsmes všechna zelenina,luštěniny,obiloviny,semena a ořechy. I v sójových výrobcích bílkoviny jsou a v sójovém mase jich je dokonce víc,než v normální mase.

Doufám,že jsem vám otevřela oči,nebo aspoň upravila váš pohled na maso a lidské tělo. A poslední věta? Lidské tělo se nevyvinulo jezením masa,to lidská společnost.