"It's better to burn out,than to fade away."


Únor 2012

Tolerance?

25. února 2012 v 10:53 | Kyoko |  Moje kecy
Podle mě je docela dost věcí,co nás ve škole neučili a ani nenaučí. Jedna z nich je právě tolerance,co já pamatuju,kantorům bylo jedno,jestli se někdo někomu posmívá nebo ho odsuzuje. A to je špatně. Děti by měli být vedené k toleranci,ne k tomu,aby někoho odsuzovali kvůli postavě,vzhledu,orientaci,vyznání,.. Jasně,že pár kantorů je třeba napomenou,ale to prostě nestačí. Měli by být k toleranci vedeni rodiči,i školou.
Pamatuju si,jak se kamarád na základce přiznal,že je gay. Myslela jsem,že vezmu devítku a celou třídu vystřílím. Kromě mě a jedné kámošky se s ním nikdo nebavil,byl terčem posměchu,dělali mu naschvály. Ani nechci vědět,jak se musel cítit.Učitelky to viděly,byly svědkyněmi většiny útoků a posměšků vůči němu,a co udělaly? Hovno. Nesnáším homofoby,ale to odbíhám.

Další věc je prosazování vlastních názorů.
Děti pod patnáct let prostě nikdo neposlouchá,jejich názory nejsou objektivní,nemají rozum. Přesně tohle probleskne každému člověku,kterému se snaží dítě pod patnáctku něco vysvětlit nebo jen říct. Teď už jsou možná předměty,kde se děti učí rozmluvit a prosazovat svůj názor,ale my to tak neměli. Hrozně mi vadí,že děti neposlouchají,mnohdy jsou děti pod patnáctku chytřejší než ti starší.

Na tohle téma jsem si hodněkrát v článcích přečetla,že nás neučili milovat. Vážení,milovat toho druhého se musíte naučit sami,na to je předmět k ničemu.
Ano,taky jsem nikdy nechápala,na co mi budou rovnice,zlomky,zkrácené počítání atd. v životě,ale vezměte si,když někdo chce být matikář,fyzikář,atd.,musí to znát. Stejně tak je nebude zajímat dějepis nebo přírodopis. Musíte brát ohledy na druhé a určitě vám neuškodí se naučit něco nového.Vždycky se vám bude hodit zkrácené počty,když budete chtít něco rychle vypočítat a nebudete mít kalkulačku.

Škola má své klady i zápory,ale buďme za ni rádi. V jiných zemích do školy chodí jen ti,kteří si to můžou dovolit. Neumí číst,ani psát nebo počítat. My ano,ale pořád si stěžujeme,jaká je to nuda. Nestěžujme si pořád a buďme rádi za to,co máme.

Škola Noci

7. února 2012 v 21:43 | Kyoko
1,Proč jsem si vybral(a) právě tuto knihu?
Na tuto sérii knih jsem narazila při narozeninách,když jsem dostala prvních 5 dílů. Nejdřív jsem si myslela,že to bude další románek typu "A žili spolu šťastně až do smrti",ale opak byl pravdou. Děj série se zaměřuje hlavně na upíry,které zbožňuji.
2,Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Záhadná,napínavá
3,Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uááá!

4,S jakou postavou bych se ztotožnil(a),případně kým bych chtěl(a) či nechtěl(a) být.
Líbí se mi Kalona,nechává se ovládat Neferet,i když je stokrát silnější než ona. I Zoey není špatná,ale občas mi přijde jako ufňukaný děcko. Naopak bych nechtěla být právě Neferet,lže,podlejzá,ale všechno jí prochází,těším se na díl,kdy spadne na hubu.
5,Pokuste se v každém příbehu něco vyšvihnout,ať už je třeba i opravdu velmi špatný,najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napsání té knížky. Je to psané tak,aby to pochopil i nějvětší idiot,zároveň jsou tam hovorové výrazy,což se mně osobně,líbí nejvíc.
6,A naopak najděte jedno negativum,ale pouze jedno,cílem je uvědomit si,co Vám na knize vadilo nejvíce,nemusí to být jen chyba v knize(spisovatelce),ale třeba i chování postav.
Asi ufňukanost některých postav.

Hodnocení? Pro zatím vydané knížky 95%.

Pohledy studený

5. února 2012 v 13:54 | Kyoko |  Moje kecy
Opět jsem si dala na čas,článek na TT píšu až v neděli,ale co,pořád lepší něco,než-li nic,no ne?