"It's better to burn out,than to fade away."


Únor 2011

Mami,já to chci!

15. února 2011 v 23:32 Dnešní doba
S touto větou se určitě setkal každý,ať už doma u mladšího sourozence nebo třeba v obchodě.
Vřískání,dupání,válení se po zemi. Není to ukázka z Bohnic,ale způsob dnešních děcek dostat to,po čem touží.
Když se projdete pár obchody,nebo ulicemi,určitě narazíte na zrovna takové dítě s matkou.Nejhorší na tom je,že matky s tím nic nedělají,buď dítě ignorují,nebo si k němu kleknou a domlouvají mu,šišlají na něj,nebo mu prostě věc koupí aby už neřval. Kdybych ztropila takovou scénu já,dostala by se mi taková rána,že bych druhou chytla o zem. Díky tomu,že se dnes řeší případy týraných děcek,by tohle udělala jen odvážná matka. Viděli jste snad někdy,aby při takovém tyátru matka to dítě uhodila? Já tedy ne,nechápu důvod. Mně tohle děcko udělat,dostane přes prdel a tím to hasne. Označovat za tyrana si mě můžou,ale radši budu mít vychovaný dítě,než rozmazlenýho parchanta kterej se neumí chovat,no ne?

Ječením to ale nekončí.Některé děti jsou i tak agresivní,že po nesplnění jejich přání rodiče kopnou nebo bouchnou a tohle už je fakt moc. Musím se přiznat,že mám velmi nízký práh trpělivosti. Při hlídání kamarádky syna se to potvrdilo.
Jelikož mám dost velkou sbírku knížek v horních poličkách knihovny a jemu se zalíbily,začal se dožadovat toho,abych je sundala.Sama kamarádka mě upozorňovala,že knížky s oblibou trhá a žužle,takže sem ho poslala z pokoje tím,že to není nic pro něj. A pak to začalo. Ječák,dupání,bouchání do věcí a moje trpělivost vyprchala,zařvala jsem na něj,asi dost nahlas protože chvíli po tom na mě jen tak koukal,nakonec se omluvil a do konce hlídání byl jak milius.

Myslím,že se to stejně nezmění,když vidím jak se děcka umí bránit nesmyslnou větou "Ty mě nemáš ráda!"

Tolerance

15. února 2011 v 10:22 Moje kecy
Tolerance z tohoto světa pomalu ale jistě mizí. Že ne? Tak to shrneme.

Homosexualita.
Jasně,všichni jí tolerujeme,proč o ní píšu. Tak to bohužel není. Na netu dotyčný toleruje vše,co by se mělo tolerovat,ale ve skutečnosti je to jinak. Když si to tak vezmu,líp vycházím s homosexuálně orientovanými lidmi. Ani nevím proč. Jediné,co mě opravdu mrzí je přístup k nim. Hnusný narážky,urážky,vysmívání,vyřazování ze společnosti. A proč to kurva tak je? Protože jsou jiní,nic víc. Homosexualita není proti přírodě a když se dotyčný fakt nechová jak trotl,nevidím důvod proč ho odsuzovat.

Náboženství.
Už několikrát jsem se setkala s tím,že jsem náhodně mluvila s člověkem,který byl pobožný. A když mi to řekl,byla to spíš vsuvka a další věc,kterou jsem o něm věděla,dál jsem to neřešila. Podle mě by to tak mělo být všude. Pokud není pobožný člověk fanatický a nevnucuje nám svou víru,opět nevidím důvod ho odsuzovat. Při normálním hovoru si sotva všimnete,že je dotyčný křesťan nebo buddhista (pokud se tak neobléká,..).

Styly,vzhled.
Přesně tohle je nejčastější důvod odsuzování. Dost rozšířené je to třeba na školách. Spolužačky budou barbie a ty jediná gothic. A důvod urážek je na světě.
Tlustý nebo hubený,záleží na tom snad? Podle mě ne. Záleží na tom jak se dotyčný chová,ne jak vypadá,kolik měří,váží nebo kolik má cm přes pas.

Samozřejmě je toho víc,než jsem vypsala,ale vypisovat všechny důvody by mi zabralo minimálně celou noc. Spíš jen doufám,že tolerance se zas vrátí. Kolikrát mám chuť dát dělo někomu,kdo odsuzuje ostatní,právě kvůli tomuhle,nepopírám,že jsem to už několikrát neudělala.